KSIĄŻKI

GEN MMXX

Pod pseudonimem literackim Marek Eryk
kryje się syn dr. Erazma Pietrygi, prof. Marek Pietryga

Tata bardzo lubił podróżować i przełamywać różne stereotypy. Był towarzyszem moich pierwszych podróży, w których zawsze się coś działo, np. wejście na Giewont w wieku 10 lat (1978 r.), czy podróże fiatem 126 p, tak zwanym „maluchem” na Krym (1979 r.), podróż helikopterem z Konina do Kielc, z lądowaniem na polanie przy osiedlu domków jednorodzinnych, aby zobaczyć wnuka Bartosza. To tylko niektóre z jego ciekawych pomysłów.
Na tatę wszyscy mówili Eryk, ponieważ Erazm był rzadko spotykanym imieniem i niezbyt ciepło brzmiącym, co było niezgodne z Jego pogodą ducha. Dlatego Marek Eryk to mój pseudonim literacki, z którego jestem bardzo dumny
– mówi prof. Marek Pietryga

Grupa młodych ludzi wciągnięta zostaje w intrygę, w której stawką jest ich życie i to, w czyje ręce trafi technologia pozwalająca manipulować ludzkim genomem. Tłem ich przygód są malownicze włoskie regiony Ligurii, Apulii, Kampanii i Sardynii oraz skąpana w słońcu Korsyka, a także zachwycająca różnorodnością i bogactwem kulturowym Tajlandia, Kambodża, Indie, Zanzibar i Malediwy. „GEN MMXX” łączy w sobie elementy thrillera i egzotycznego reportażu. Podróżując z bohaterami książki, poznajemy kraje i ludzi, nabieramy szacunku do ich tradycji i religii, a przede wszystkim lepiej poznajemy siebie. Pozwólmy naszej wyobraźni dotknąć wszystkimi zmysłami fascynujących zakątków Ziemi.
Książka jest również przewodnikiem, ponieważ wszystkie miejsca, hotele, restauracje i adresy są prawdziwe, a podstawowe wiadomości na temat panujących tam religii, symboli są bardzo pomocne w zrozumieniu tego nieco innego świata. Czytając tę książkę każdy odnajdzie wewnętrzną harmonię, bez której jest trudno z uśmiechem przejść przez życie. Jest to książka nie tylko dla osób, które „kochają Azję”, ale również dla tych, którzy planują się tam wybrać.

Zamów książkę i wpłać dowolną kwotę na rzecz Fundacji

(wysyłka na koszt odbiorcy)

Uprzejmie prosimy wysłać maila z zamówieniem książki na poniższy adres i koniecznie podać adres do wysyłki

fundacja@fundacjaerazma.pl