Drugi Półmaraton Złota Góra 2021

Po raz drugi odbył się 5 września 2021 r. Półmaraton Złota Góra. W organizację biegu włączyli się: Fundacja dr. Erazma Pietrygi, Lasy Państwowe, Miasto Konin i samorząd gminy Brzeźno.
Fotorelacja:
zlotagora.run/galeria

Pierwszy Półmaraton Złota Góra

Po raz pierwszy w tym miejscu Wielkopolski odbył się 15 sierpnia 2020 r. Półmaraton Złota Góra. W organizację biegu włączyli się: Fundacja dr. Erazma Pietrygi, Lasy Państwowe, powiat i samorząd gminy Krzymów.
zlotagora.run
Relacja filmowa:
wielkopolska.tv

Idea Doktora Erazma Pietrygi oraz "Bieg Złota Góra" docierają na górskie szczyty i przemierzają liczne szlaki biegowe

3 tysiące złotych uzbierane dla Basi

3 tysiące złotych na pomoc dla Basi Wardyn przekazali organizatorzy Półmaratonu Złota Góra.
Pieniądze to wpisowe z biegu na trzy kilometry, który towarzyszył Półmaratonowi. Fundacja Imienia Doktora Erazma Pietrygi - postanowiła cały dochód z wpisowego na ten trzykilometrowy bieg przeznaczyć na pomoc dla małej Basi. Dziewczynka urodziła się niewidoma. Dla uniknięcia deformacji twarzy powinna być protezowana przy użyciu transparentnych protez, które pozwolą jej zachować i rozwijać wrażliwość na światło. Taką opiekę zapewnić jej mogą pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Niemczech ale leczenie jest bardzo kosztowne. Konto Basi wsparli - więc biegacze - w sumie 60 zawodników z różnych zakątków Wielkopolski, którzy pobiegli w biegu charytatywnym, towarzyszącym Półmaratonowi na Złotej Górze.
(informacja z RMF)

Pomoc dla Basi

Basia urodziła się z bardzo rzadką chorobą jaką jest małoocze.
Jest niewidoma, jedyna funkcja jaką udało jej się zachować to reakcja na światło.
Dla prawidłowego rozwoju twarzoczaszki i uniknięcia deformacji twarzy,
Basia powinna być protezowana przy użyciu transparentnych protez,
które pozwolą jej zachować i rozwijać wrażliwość na światło.
Taką opiekę zapewnić jej mogą pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Getyndze, oraz protetycy z Kassel.
Pomóżmy Basi!

Fundacja organizuje bezpłatne warsztaty ultrasonograficzne

"Warsztaty ultrasonograficzne w położnictwie i ginekologii".
Dla lekarzy powiatu konińskiego oraz lekarzy w trakcie specjalizacji
z położnictwa i ginekologii z województwa wielkopolskiego.
Prowadzący: prof. Marek Pietryga, prof. Dariusz Borowski,
specjaliści z Kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
12 czerwca 2021 r. (sobota) godz. 10.00. "Arsmedica Konin", Konin ul. Staszica 1.
Zapisy - e-mail: kingatob90@gmail.com

Odbyły się

Fundacja podczas Dni Konina

Konin, 21-23 czerwca 2019

Promocja książki i Fundacji

Poznań 2019

Spotkanie w Sali Białej hotelu Bazar w Poznaniu i promocja książki „Dotyk Azji i Afryki”.
Gościliśmy gwiazdy muzyki i tańca:

- Bogdan Kierejsza – kompozytor i znakomity wirtuoz skrzypiec,
- Rafał Maserak – choreograf, tancerz, gwiazda trenerska z popularnego show „Taniec z gwiazdami”

Promocja książki

Warszawa 2019

Spotkanie w hotelu Hilton Double Tree w Warszawie.
Razem z firmą „Polpharma” gościliśmy Darię Ładochę, dziennikarkę, zwyciężczynię popularnego programu „Agent”, promotorkę zdrowego odżywiania.